Dud Morus Alba de 115-125cm la ghiveci 3l.
-
( 1 Recenzie )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări01
76,50 lei
Stoc epuizat
Dud Morus Alba de 70-100cm la ghiveci 3l. Acesta este un pom fructifer care are și cu un aspect decorativ aparte. Acesta ajunge la maturitate la 5-7 metri.Distanța de plantare este 150 – 200 cm. Frunzele au o culoare întensă de verde. Dudele au o culoare albă si se aseamănă cu murele. La gust sunt dulci-acrișoare. Perioada de coacere este din Mai până în Iunie, iar dudele pot fi culese timp de mai multe săptămani.
Dud Morus Alba de 70-100cm la ghiveci 3l. Acesta este un pom fructifer care are și cu un aspect decorativ aparte. Acesta ajunge la maturitate la 5-7 metri.Distanța de plantare este 150 – 200 cm. Frunzele au o culoare întensă de verde. Dudele au o culoare albă si se aseamănă cu murele. La gust sunt dulci-acrișoare. Perioada de coacere este din Mai până în Iunie, iar dudele pot fi culese timp de mai multe săptămani.
Proprietațile dudelorː
- Contin vitamina C si K, calciu, fosfor
- Accelerează tranzitul
- Scad tensiunea arteriala
- Prevenirea deteriorării vederii
- Creșterea sistemului imunitar
Mod și timp pentru plantat. Dudul alb nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Dudul alb se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 70-100cm |
| Înălțime la maturitate | 5-7m |
| Lățime la maturitate | 3-5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci C3 de 3L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă coacere | Mai-Iunie |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Productie fructe pe an | 13-15kg |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
1 recenzie pentru Dud Morus Alba de 115-125cm la ghiveci 3l.
| 5 star | 100 | 100% |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |













Octavian Suciu –
Doresc sa cumpar doi puieti de dus alb
plantesiflori.ro –
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00