Sub-total: 19,50 lei
„Hortensie „Dharuma” 25-40cm la ghiveci de 0.7L” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Hortensie ”Hydrangea paniculata Early Sensation” de 45-55cm la ghiveci 2L
60,50 lei
Toate coletele au deschidere la livrare
Hortensie ”Hydrangea paniculata Early Sensation” de 45-55cm la ghiveci 2l. Aceasta este o plantă perenă spectaculoasă care formeaza un tufiș de 1.5-2 metri înălțiea și 2-2.5 metri lățime. Frunzele au culoarea verde deschis, iar florile roz-roșiatice cu nuanțe de alb pal. Perioada de înflorire este de la finalul lui Iunie până în Septembrie. Distanța minimă de plantare între plante este de 2-3 metri.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
353
Categorii: Plante ghiveci mare, Plante ornamentale de grădina, Produse noi, Hortensie, Toate produsele
Hortensie ”Hydrangea paniculata Early Sensation” de 45-55cm la ghiveci 2l. Aceasta este o plantă perenă spectaculoasă care formeaza un tufiș de 1.5-2 metri înălțiea și 2-2.5 metri lățime. Frunzele au culoarea verde deschis, iar florile roz-roșiatice cu nuanțe de alb pal. Perioada de înflorire este de la finalul lui Iunie până în Septembrie. Distanța minimă de plantare între plante este de 2-3 metri.
Mod și timp pentru plantat. Hortensia roz-rosiatica nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Hortensia roz-rosiatica se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | roz-roșiatice |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 45-55cm |
| Înălțime la maturitate | 1,5-2 m |
| Lățime la maturitate | 2,2-2,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci 2L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Iunie-Sepembrie |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Hortensie ”Hydrangea paniculata Early Sensation” de 45-55cm la ghiveci 2L” Anulează răspunsul












Recenzii
There are no reviews yet