Kiwi dulce ”Geneva” de 35-45cm
-
( 1 Recenzie )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări01
23,00 lei32,50 lei (-29%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Kiwi dulce ”Geneva” de 10-30cm la ghiveci P9. Acest soi de kiwi este cunoscut pentru fructele sale mici, de 5-7cm, de culoare verde roșiatică și care sunt dulci ca mierea. Kiwi Geneva are nevoie de polenizator, spre exemplu kiwi mascul Weiki. La maturitate are înălțimea de 4-6 metri. Perioada de coacere a fructelor este de la jumatatea lui August până în Octombrie. O plantă matură de kiwi Geneva produce în jur de 13-15kg de kiwi pe an.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Kiwi dulce ”Geneva” de 10-30cm la ghiveci P9. Acest soi de kiwi este cunoscut pentru fructele sale mici, de 5-7cm, de culoare verde roșiatică și care sunt dulci ca mierea. Kiwi Geneva are nevoie de polenizator, spre exemplu kiwi mascul Weiki. La maturitate are înălțimea de 4-6 metri și lățimea de 1,5 metri. Perioada de coacere a fructelor este de la jumatatea lui August până în Octombrie. O plantă matură de kiwi Geneva produce în jur de 13-15kg de kiwi pe an. Kiwi geneva are nevoie de polenizator mascul, un exemplu ar fi kiwi Weiki.
Mod și timp pentru plantat. Kiwiul Geneva nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, kiwiul Geneva se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 10-30cm |
| Înălțime la maturitate | 4-6 m |
| Lățime la maturitate | 1-1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Productie fructe pe an | 13-15kg |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
1 recenzie pentru Kiwi dulce ”Geneva” de 35-45cm
| 5 star | 100 | 100% |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |













Podaru Dorina –
Am făcut comandă de 3 buc kiwi dulce și un polenizator. Au ajuns în stare perfecta.
plantesiflori.ro –
Va multumim! Sa va bucurati de plante!