Sub-total: 49,00 lei
„Tuia Smaragd de 35-45cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Butasi Goji la ghiveci 30-40cm
-
( 3 Recenzii )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 3 evaluări de la clienți03
20,00 lei
Stoc epuizat
Goji (Lycium barbarum) de 30-40cm la ghiveci P9. Acesta este un arbust viguros cu ramurile arcuite, frunzele sunt gri-verzui care produce fructe de pădure roșii. Fuctele sunt dulci, savuroase și sănătoase. Fcutele Goji conțin o mare cantitate de substanțe nutrivite, vitamine și minerale. Au efect energizant, iar consumul lor previne apariția a numeroase boli. Înățimea acestui arbust poate atinge de la 2 pana la 4 m și formează tufe bogate și viguroase. Rezistent și ușor de întreținut, acest soi este unul dintre cele mai productive. Fructele de Goji pot fi culese în Septembrie și Octombrie.
SKU:
102
Categorii: Goji, Plante fructifere, Toate produsele
Goji (Lycium barbarum) de 30-40cm la ghiveci P9. Acesta este un arbust viguros cu ramurile arcuite, frunzele sunt gri-verzui care produce fructe de pădure roșii. Fuctele sunt dulci, savuroase și sănătoase. Fcutele Goji conțin o mare cantitate de substanțe nutrivite, vitamine și minerale. Au efect energizant, iar consumul lor previne apariția a numeroase boli. Înățimea acestui arbust poate atinge de la 2 pana la 4 m și formează tufe bogate și viguroase. Rezistent și ușor de întreținut, acest soi este unul dintre cele mai productive. Fructele de Goji pot fi culese în Septembrie și Octombrie.
Proprietați fructe de gojiː
- Sunt bogate în minerale precum magneziu, fier, calciu, potasiu, cupru, seleniu, conţin 18 aminoacizi, vitamina A, vitamina B, B2 şi B6, vitamina E, polizaharide, acizi graşi nesaturaţi, antioxidanţi, fitosteroli şi fenoli;
- Cresc nivelul de energie şi alungă oboseala;
- Pot preveni bolile cardiace, prin scăderea presiunii arteriale și a colesterolului;
- Contribuie la stabilizarea glicemiei;
- Pot favoriza pierderea în greutate, prin senzația de sațietate oferită;
- Normalizează sistemul digestiv şi detoxifiază organismul;
- Pot contribui la menținerea sănătății pielii;
- Sunt o sursă de nutrienţi;
Mod și timp pentru plantat. Goji (Lycium barbarum) nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Goji (Lycium barbarum) se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 30-40cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,6-0,9 m |
| Înălțime la maturitate | 2-4m |
| Lățime la maturitate | 0,4-0,6 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă coacere | Septembrie-Octombrie |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Productie fructe pe an | 2-3 kg |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
Rata medie
5.00
Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 3 evaluări de la clienți
035 Stea
100%
4 Stea
0%
3 Stea
0%
2 Stea
0%
1 Stea
0%
Adaugă Recenzie Anulează răspunsul














de Iacob Vasilica
Foarte buna.
de Vizitiu Daniel
Sunt extraordinar de bune pentru sănătate
de plantesiflori.ro
Asa este! Sa va bucurati de ele !
de Radu Sanda
Bună ziua.aș dori 2 butași de gojiEste o plantâ extraordinară cu multe beneficii. Ms!
de plantesiflori.ro
Buna ziua, puteti comanda direct de pe site sau la nr de telefon: 0745.161.618