Sub-total: 19,50 lei
„Puiet Salba Sunshine 10-20cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Hortensie roșie „Wim s Red” de 10-30cm la ghiveci 2-3L
70,50 lei
Toate coletele au deschidere la livrare
Hortensie roșie ” Wim’s Red” de 10-30cm la ghiveci 2-3L. Aceasta este o plantă perenă ce ajunge până la 2-3 metri înălțime, crește sub forma unui arbust mare și rezistent. Florile plantei sunt în formă de cap de mătură, cu un diametru de aproximativ 15-20 cm, și apar în perioada de vară. Acestea sunt alcătuite din flori mici, de culoare roșie intensă, care își păstrează culoarea pe toată perioada de înflorire. Florile sunt dispuse în panicule piramidale lungi de 20-25cm. Primăvara, hortensia roșie se poate tunde.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
357
Categorii: Plante ghiveci mare, Plante ornamentale de grădina, Hortensie, Toate produsele
Hortensie roșie ” Wim’s Red” de 10-30cm la ghiveci 2-3L. Aceasta este o plantă perenă ce ajunge până la 2-3 metri înălțime, crește sub forma unui arbust mare și rezistent. Florile plantei sunt în formă de cap de mătură, cu un diametru de aproximativ 15-20 cm, și apar în perioada de vară. Acestea sunt alcătuite din flori mici, de culoare roșie intensă, care își păstrează culoarea pe toată perioada de înflorire. Florile sunt dispuse în panicule piramidale lungi de 20-25cm iar primăvara, sunt initial albe, apoi devin roz, iar în final capătă o nuanţă de rosu intens. Primăvara, hortensia roșie se poate tunde.
Mod și timp pentru plantat. Hortensia roșie ”Wim’s red” nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Hortensia roșie ”Wim’s red” se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Roșu |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 10-30cm |
| Înălțime la maturitate | 2-3 m |
| Lățime la maturitate | 1-1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Rezistență la îngheț | Cad frunzele pe timp de iarnă, Până la -30 grade |
| Perioadă înflorire | Iulie-Septembrie |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Hortensie roșie „Wim s Red” de 10-30cm la ghiveci 2-3L” Anulează răspunsul














Recenzii
There are no reviews yet