Sub-total: 5,50 lei
„Butasi Zmeur remontant Polka de 40-50cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Iarba bicolora Variegata 40 cm la ghiveci mare
31,00 lei
Stoc epuizat
Iarba bicolora Variegata( Carex morrowii Variegata) la ghiveci C2. Aceasta este una dintre cele mai apreciate tipuri de iarba ornamentala. Aceasta creste in inaltime pana la 60-70 cm si in latime pana la 50cm. Are frunze subtiri, elegante de culoare verde cu o dunga alba compacta. Isi pastreaza culoarea pe tot parcursul anului. Iarna frunzele capata o culoare verde inchis.
Mod si timp pentru plantat. Iarba bicolora Variegata nu este deloc o planta pretentioasa. Se poate planta oricand, in afara de perioadele cu zapada sau cand solul este inghetat; se poate planta atat la soare cat si la umbra. Se dezvolta fara problema in orice tip de sol: stancos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 20-25 cm adancime si 15 cm diametru si se pun plantele. Apoi se uda din abundenta, pana cand “ balteste apa”.
Mod de livrare: Echipa Plantlux va livreaza plante fresh, in ghiveci si puse in cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seara inainte si pot rezista si 5-7 zile pana la urmatoare udare. Fiind in ghiveci, Lavandula Rosea se poate planta oricand avand o rata de prindere 100%. Asa cum ajung la dvs puteti sa le tineti si in ghiveci cu conditia sa le fie pusa apa in ghiveci macar o data la 10 zile.
SKU:
63
Categorii: Conifere, Ierburi Ornamentale, Toate produsele
Iarba bicolora Variegata( Carex morrowii Variegata) la ghiveci C2. Aceasta este una dintre cele mai apreciate tipuri de iarbă ornamentală. Aceasta crește în înălțime până la 60-70 cm și în lățime până la 50cm. Are frunze subțiri, elegante de culoare verde cu o dungă albă compactă. Îți păstrează culoarea pe tot parcursul anului. Iarna frunzele capată o culoare verde închis.
Mod și timp pentru plantat. Iarba bicolora nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante și Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Iarba bicolora se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 40cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,5-0,7 m |
| Înălțime la maturitate | 30 cm |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Primăvara |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
Fii primul care își spune părerea “Iarba bicolora Variegata 40 cm la ghiveci mare” Anulează răspunsul















Recenzii
Nu există încă recenzii.