Sub-total: 19,00 lei
„Puiet Ienupar Blue Alps la ghiveci 15-25cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Lemn cainesc verde ” vulgare Lodense” de 30-40cm
-
( 1 Recenzie )Evaluat la 4.00 din 5 pe baza unei singure evaluări01
16,50 lei21,00 lei (-21%)
În stoc
Ligustrum verde ” vulgare Lodense” de 30-40cm la ghiveci P9. Ligustrum vulgare ‘Lodense’ este o plantă cu frunze verzi strălucitoare și lucioase. Este o specie de ligustrum cu creștere lentă și densitate mare, formând o tufă compactă și rotunjită, care ajunge la o înălțime de 1-2 metri și o lățime de 1-1,5 metri. Se plantează la 20-30cm unul față de celălalt, iar din anul 3 se vor uni complet. Frunzele sunt întregi, ovale sau alungite, cu o lungime de 3-6 cm, iar florile sunt mici și albe și apar în perioada iunie-iulie si persistă până în Octombrie.
SKU:
130
Categorii: Lemn câinesc, Plante pentru Gard Viu, Produse noi, Toate produsele
Ligustrum verde ” vulgare Lodense” de 30-40 cm la ghiveci P9. Ligustrum vulgare ‘Lodense’ este o plantă cu frunze verzi strălucitoare și lucioase. Este o specie de ligustrum cu creștere lentă și densitate mare, formând o tufă compactă și rotunjită, care ajunge la o înălțime de 1-2 metri și o lățime de 1-1,5 metri. Se plantează la 50-60cm unul față de celălalt, iar din anul 3 se vor uni complet. Frunzele sunt întregi, ovale sau alungite, cu o lungime de 3-6 cm, iar florile sunt mici și albe și apar în perioada iunie-iulie si persistă până în Octombrie.
Mod și timp pentru plantat. Ligustrum verde nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Ligustrum verde se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să îi țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 30-40cm |
| Distanță de plantare pe rând | 20-30 cm |
| Înălțime la maturitate | 2 m |
| Lățime la maturitate | 3-5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |
| Perioadă înflorire | Iunie |
Rata medie
4.00
Evaluat la 4.00 din 5 pe baza unei singure evaluări
015 Stea
0%
4 Stea
100%
3 Stea
0%
2 Stea
0%
1 Stea
0%
Adaugă Recenzie Anulează răspunsul














de Roibu Iurie
As dori 10 plante de. Lemn canesc.