Sub-total: 31,50 lei
„Butasi Tuia Biota 50 cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Liliac alb la ghiveci 15-25cm
-
( 8 Recenzii )Evaluat la 4.88 din 5 pe baza a 8 evaluări de la clienți08
17,50 lei26,50 lei (-34%)
În stoc
Liliac alb de vara ” White Profusion” de 15-25cm la ghiveci P9. Aceasta este o plantă cu frunze stufoase de culoare verde deschis. Florile sunt de culoare alb strălucitor, puternic și parfumate. Perioada de înflorire este din Iulie până in Octombrie, înalțimea maximă de 2-2,5 metri, iar lățimea de 1,5 metri. Distanța minimă de plantare este de 1.3 metri. Arbustul are creștere verticală, mai compactă decât alte soiuri, iar tulpinile înalte se arcuiesc când sunt în floare, sub greutatea acestora. Se recomandă tunderea în fiecare primăvară.
SKU:
95
Categorii: Liliac, Plante ornamentale de grădina, Toate produsele
Liliac alb de vara ” White Profusion” de 15-25cm la ghiveci P9. Aceasta este o plantă cu frunze stufoase de culoare verde deschis. Florile sunt de culoare alb strălucitor, puternic și parfumate. Perioada de înflorire este din Iulie până in Octombrie, înalțimea maximă de 2-2,5 metri, iar lățimea de 1,5 metri. Distanța minimă de plantare este de 1.3 metri. Arbustul are creștere verticală, mai compactă decât alte soiuri, iar tulpinile înalte se arcuiesc când sunt în floare, sub greutatea acestora. Se recomandă tunderea în fiecare primăvară.
Mod și timp pentru plantat. Liliacul alb de vara nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Liliacul alb de vara se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Alb |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 15-25cm |
| Distanță de plantare pe rând | 1-1,1 m |
| Înălțime la maturitate | 2-2,5 m |
| Lățime la maturitate | 1,2-1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Iunie |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
Rata medie
4.88
Evaluat la 4.88 din 5 pe baza a 8 evaluări de la clienți
085 Stea
87.5%
4 Stea
12.5%
3 Stea
0%
2 Stea
0%
1 Stea
0%
Adaugă Recenzie Anulează răspunsul














de Merai Janos
As vrea sa comand
de plantesiflori.ro
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00
de Sofei Ioana
Am primit comanda, va multumesc!
de plantesiflori.ro
Noi va multumim
de Tena Ionela
As vrea sa comand.
de plantesiflori.ro
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00
de Spirescu Dana
F frumos și ieftin
de plantesiflori.ro
Primavara frumoasa !
de Spirescu Dana
F frumos
Preț avantajos
Înflorire vară până toamna. E ok
de plantesiflori.ro
Va mai asteptam pe la noi !
de Bucea Elena com.Salatrucel st inr. Riului Nr 13 jud Vâlcea
Liliacul alb este iubit de Dumnezeu.
de plantesiflori.ro
Buna ziua. Puteti face comanda telefonic la nr. de telefon 0745.161.618 sau plasa direct pe site
de Dumitru Carmen
Flori frumos parfumate
de Dumitru Carmen
Bună ziua,doresc să mă bucur de parfumul acestor flori
de plantesiflori.ro
Buna ziua, astepfam comanda dvs aici pe site, prin mesaj pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618