Sub-total: 8,50 lei
„Radacini (Drajoni) de paulownia Tomentosa” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Merisor ”Vaccinium McFarlin” de 10-20cm
-
( 1 Recenzie )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări01
23,00 lei
Stoc epuizat
Merisor ”Vaccinium McFarlin” de 10-20cm la ghiveci P9. Merișorul este un arbust ce este din ce în ce mai cautat la noi în țară. Ajunge la maturitate la înălțimea de 35-40 cm și produce merișoarele. Acestea sunt fructe rotude de culoarea roșu închis care conțin o multitudine de vitaminte. Perioada de coacere este în lunile Septembrie-Octombrie. Se plantează pe același rand la 40-50cm. Un arbust de merișor produce în jur de 1-1.3 kg de fructe pe an.
SKU:
206
Categorii: Merișor, Plante ornamentale de grădina, Plante fructifere, Toate produsele
Merisor ”Vaccinium McFarlin” de 10-20cm la ghiveci P9. Merișorul este un arbust ce este din ce în ce mai cautat la noi în țară. Ajunge la maturitate la înălțimea de 35-40 cm, la latimea de 40-50cm și produce merișoarele. Acestea sunt fructe rotude de culoarea roșu închis care conțin o multitudine de vitaminte. Perioada de coacere este în lunile Septembrie-Octombrie. Se plantează pe același rand la 40-50cm. Un arbust de merișor produce în jur de 1-1.3 kg de fructe pe an.
Mod și timp pentru plantat. Merisorul nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Merisorul se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să îl țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Distanță de plantare pe rând | 40-50cm |
| Dimensiune la livrare | 10-20cm |
| Înălțime la maturitate | 35-40 cm |
| Lățime la maturitate | 40-50 cm |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă coacere | Septembrie-Octombrie |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Productie fructe pe an | 1-1.3 kg |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |
Rata medie
5.00
Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări
015 Stea
100%
4 Stea
0%
3 Stea
0%
2 Stea
0%
1 Stea
0%
Adaugă Recenzie Anulează răspunsul













de Bada Moiara
Este planta bună pt diabet? Este comestibil?
de plantesiflori.ro
Buna ziua, este planta comestibila