Pachet 10 Butasi lavanda Angustifolia Sevtopolis
-
( 2 Recenzii )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 2 evaluări de la clienți02
43,00 lei
În stoc
Vindem butasi de lavanda BIO de 15-30 cm. Fiind planta perenă, iarna rezista afara neacoperită pana la -40 de grade.
Soiul este Angustifolia Sevtopolis, plantele au o radacina puternica fiind complet pregatite pentru plantare.
Inforesc de 2 ori pe an: in Iunie si Septembrie, emana un parfum puternic si alunga permanent tantarii.
Trimit oriunde in tara prin curier cu verificare la livrare.
Soiul Angustifolia Sevtopolis este cunoscut pentru mirous puternic si florile foarte dese de culoare mov inchis. Acesta este aclimatizat complet pentru toate regiunile din Romania.
Tufele pe care le comercializam sunt crescute BIO astfel pot fi folosite atat pentru ornament cat si pentru ceai.
Dintre proprietatile ceaiului de lavanda putem mentiona ca:
– scade stresul si ajuta la concentrare
– puternic somnifer natural
– reduce presiunea sanguina si palpitatiilor
– remediu pentru bolile digestive
– reduce durerile
Informații suplimentare
| Caracteristici | Gard viu, Perenă |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Culoare flori | Violet |
| Dimensiune la livrare | 15-30cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,4-0,6 m |
| Înălțime la maturitate | 0,6-0,9 m |
| Lățime la maturitate | 0,4-0,6 m |
| Metodă de ambalare | Infoliat cu pământ la rădăcină |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă de plantare | Fiind cu pământ la rădăcină se pot planta oricând |
| Perioadă înflorire | Iunie-August |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |

















de Stoian valentina
Un pachet de 33 lei
de plantesiflori.ro
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00
de Camelia Bontas
Doresc să comand 800 de butași Sevtolis,de 2-3 ani ☺️
Dacă aveți, doresc un preț și dacă asigurați transport până în Storești, Frumușica, Botoșani
Mulțumesc
de plantesiflori.ro
Buna ziua, v-am lasat email