Sub-total: 35,50 lei
„Puiet Gutuiu japonez roz 25-40cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Ienupar Blue Arrow la ghiveci 15-20cm
-
( 3 Recenzii )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 3 evaluări de la clienți03
16,50 lei
În stoc
Ienupar Blue Arrow (Juniperus scopulorum ‘Blue Arrow’) de 15-20cm la ghiveci P9. Acesta este originar din America de Nord și este denumit și “ Sageata Albastra” sau “ Arcul albastru”. Frunzele sale sunt de culoare albastră și își mențin culoarea pe tot parcursul anului. Acesta crește până la 4 metri înalțime, iar în lațime până la 1-1,5metri!.
SKU:
46
Categorii: Conifere, Ienupar, Plante pentru Gard Viu, Produse noi, Toate produsele
Ienupar Blue Arrow este un conifer folosit atat pentru formarea gardurilor vii, cat si cu scop ornamental.
Crestere
Ienuparul Blue Arrow creste in cursul unui an in jur de 15-20 cm inaltime si 10-15 latime. De asemenea, dezvolta o radacina puternica ce merge adanc si rezista perfect secetei. Acesta creste pana la 4 metri inaltime, iar in latime pana la 1-1,5m. Distanța minimă de plantare este de 100 cm. Ienupăr păstrează culoarea albastră a frunzelor pe tot parcursul anului.
Ingrijire
In mod normal fie ca vorbim de plantarea in pamant sau in ghiveci, Ienuparul Blue Arrow nu este o planta pretentioasa. Se poate planta in orice sol cu rata de prindere spre 100% daca este udata in primele 2-3 saptamani de 2 ori pe saptamana. Dar daca totusi doriti sa folositi anumite ingrasiminte, trebuie sa siti ca acestea sunt de 2 feluri: lente ( sub forma de bilute) sau rapide ( solubile in apa). Noi va recomandam sa le folositi pe cele solubile in apa, ce au cantitati mari de N( sodiu), P( fosfor) si K ( Potasiu). Un ingrasamant bun ar fi: Bionat.
Mod si timp pentru plantat
Ienupar Blue Arrow se poate planta oricand, in afara de perioadele cu zapada sau cand solul este inghetat. Se fac gropi la 20-25 cm adancime si 15 cm diametru si se pun plantele. Apoi se uda din abundenta, pana cand “ balteste apa”. Daca doriti sa formati gard viu trebuie plantate la 15 cm una fata de cealalta pe acelasi rand.
Mod de livrare
Echipa Plante si Flori va livreaza plante fresh, in ghiveci si puse in cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seara inainte si pot rezista si 5-7 zile pana la urmatoare udare. Fiind in ghiveci Ienuparul Blue Arrow se poate planta oricand avand o rata de prindere 100%. Asa cum ajung la dvs puteti sa le tineti si in ghiveci cu conditia sa le fie pusa apa in ghiveci macar o data la 10 zile.
Informații suplimentare
| Caracteristici | Gard viu |
|---|---|
| Culoare frunze | Albastru |
| Dimensiune la livrare | 15-20cm |
| Distanță de plantare pe rând | 1 m |
| Înălțime la maturitate | 4 m |
| Lățime la maturitate | 1 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade, Păstrează frunzele și culoarea pe timp de iarnă |
Rata medie
5.00
Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 3 evaluări de la clienți
035 Stea
100%
4 Stea
0%
3 Stea
0%
2 Stea
0%
1 Stea
0%
Adaugă Recenzie Anulează răspunsul














de Sandu
Produsul este asa cum este prezentat. Chiar ati scazut pretul cu 0.7 lei acum privara. Respect
de plantesiflori.ro
Va multumim frumos!
de Dinut Marian
Frumosi
de plantesiflori.ro
Asa este!
de Dragan zoita
Arbori,rezistenti,si frumosi.
de plantesiflori.ro
Ne bucuram ca au ajuns cu bine plantele ! Va mai asteptam!