Sub-total: 18,50 lei
„Tuia Brabant de 30-40cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Tuia Aurea Nana de 45-50cm la ghiveci mare 3 L
-
( 1 Recenzie )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări01
41,00 lei52,50 lei (-22%)
Stoc epuizat
Tuia Aurea Nana la ghiveci C3. Tuia Aurea Nana este populară datorită frunzișului său galben auriu strălucitor și a formei sale compacte și rotunjite, care o face o alegere excelentă pentru decorarea grădinilor mici sau a terenurilor cu spațiu limitat.
Acest arbust pitic crește la o înălțime de aproximativ 1,2 – 1,5 metri și are o lățime de 60-90 de cm. Frunzele sale aciculare sunt de culoare galben auriu strălucitor pe partea superioară și verde închis pe partea inferioară. Acestea sunt moi la atingere și rămân galbene chiar și în timpul iernii, oferind un contrast frumos cu alte plante din grădină.
SKU:
157
Categorii: Conifere, Plante pentru Gard Viu, Tuia, Toate produsele
Tuia Aurea Nana la ghiveci C3. Tuia Aurea Nana este populară datorită frunzișului său galben auriu strălucitor și a formei sale compacte și rotunjite, care o face o alegere excelentă pentru decorarea grădinilor mici sau a terenurilor cu spațiu limitat.
Acest arbust pitic crește la o înălțime de aproximativ 1,2 – 1,5 metri și are o lățime de 60-90 de cm. Frunzele sale aciculare sunt de culoare galben auriu strălucitor pe partea superioară și verde închis pe partea inferioară. Acestea sunt moi la atingere și rămân galbene chiar și în timpul iernii, oferind un contrast frumos cu alte plante din grădină.
Mod și timp pentru plantat. Tuia Aurea Nana nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Tuia Aurea Nana se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 45-50 cm |
| Distanță de plantare pe rând | 60cm |
| Înălțime la maturitate | 2 m |
| Lățime la maturitate | 1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci C3 de 3L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |
Rata medie
5.00
Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări
015 Stea
100%
4 Stea
0%
3 Stea
0%
2 Stea
0%
1 Stea
0%
Adaugă Recenzie Anulează răspunsul













de Dinu Gheorghe
Comuna Mitreni județul Călărași
de plantesiflori.ro
Va rog sa ne lasati adresa completa, nr de telefon si cantitatea dorita.