Sub-total: 55,00 lei
- Nu poți să adaugi „Catina portocalie 35-45cm la ghiveci” în coș deoarece produsul nu mai este în stoc.
Tuia Smaragd aurie de 35-45cm
-
( 1 Recenzie )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări01
18,50 lei
Stoc epuizat
Tuia Smaragd aurie ”Tuia occidentalis Smaragd” de 35-45cm la ghiveci P9. Acesta este un conifer veșnic auriu, cu forma piramidală ce are capacitate de adaptare pentru orice sol. Tuia Smaragd aurie și verde este cel mai cumparat confier din Romania datorită cresterii sale complacte și rapide de 40-50 cm în înălțime și 10- 15 cm în lățime pe an. Tuia Smaragd aurie ajunge până la 4-6 metri înălțime și este o plantă care se adaptează oricărui sol.
SKU:
224
Categorii: Conifere, Plante pentru Gard Viu, Produse noi, Toate produsele, Tuia
Tuia Smaragd aurie ”Tuia occidentalis Smaragd” de 35-45cm la ghiveci P9. Acesta este un conifer veșnic auriu, cu forma piramidală ce are capacitate de adaptare pentru orice sol. Tuia Smaragd aurie și verde este cel mai cumparat confier din Romania datorită cresterii sale complacte și rapide de 40-50 cm în înălțime și 10- 15 cm în lățime pe an. Tuia Smaragd aurie ajunge până la 4-6 metri înălțime, 1-2 latime și este o plantă care se adaptează oricărui sol.
Pentru a forma gard viu se plantează la 60-80 cm unul față de celălalt. Este o plantă rezistentă la umbra si îngheturi. Raspunde pozitiv la tăiere și tundere. ( Pentru a crea un gard viu stufos puteți să folosiți și tuia Biota, Columna, Brabant… TOATE PLANTELE SE GĂSESC LA SECȚIUNEA GARD VIU )
Mod și timp pentru plantat. Tuia Smaragd aurie nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Tuia Smaragd aurie se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Auriu |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 35-45cm |
| Înălțime la maturitate | 4-6 m |
| Lățime la maturitate | 1,5-2 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |
Rata medie
5.00
Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări
015 Stea
100%
4 Stea
0%
3 Stea
0%
2 Stea
0%
1 Stea
0%
Adaugă Recenzie Anulează răspunsul













de Ana Maria
Se prezintă foarte bine, la 3 săptămâni de la plantare. Recomand
de plantesiflori.ro
Multumim frumos! Va mai asteptam pe la noi !