Sub-total: 19,00 lei
„Ienuparul târâtor Blue Carpet 15-25cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Catina rosie 20-30cm la ghiveci
-
( 2 Recenzii )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 2 evaluări de la clienți02
18,00 lei22,50 lei (-20%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Catina rosie ( Pyracantha Red Column) la ghiveci P9. Acesta este un arbore ornamental ce formează tufe bogate extrem de decorative iar fructele (necomestibile ) cresc în buchete bogate și dense. Catina rosie poate ajunge până la 3 metri înălțime. Fructele au o culoare roșie aprinsă iar perioada de înflorire începe din luna Mai si se termină in luna August. Cătina roșie este utilizată în special pentru decorarea bordurilor și trotuarelor. De asemenea, este perfect pentru garduri vii senzationale dacă se plantează la 40 cm una față de cealaltă
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
111
Categorii: Catina, Plante ornamentale de grădina, Plante pentru Gard Viu, Toate produsele
Catina rosie ( Pyracantha Red Column) la ghiveci P9. Acesta este un arbore ornamental ce formează tufe bogate extrem de decorative iar fructele (necomestibile ) cresc în buchete bogate și dense. Catina rosie poate ajunge până la 3 metri înălțime. Fructele au o culoare roșie aprinsă iar perioada de înflorire începe din luna Mai si se termină in luna August. Cătina roșie este utilizată în special pentru decorarea bordurilor și trotuarelor. De asemenea, este perfect pentru garduri vii senzationale dacă se plantează la 40 cm una față de cealaltă. Acest tip de catina este autopolenizator.
Mod și timp pentru plantat. Cătina roșie nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Cătina roșie se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 20-30cm |
| Distanță de plantare pe rând | 40 cm |
| Înălțime la maturitate | 2-3 m |
| Lățime la maturitate | 1-1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă coacere | Iulie-Octombrie |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Productie fructe pe an | 1-3 kg |
2 recenzii pentru Catina rosie 20-30cm la ghiveci
5,0
Based on 2 reviews
| 5 star | 100 | 100% |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Adaugă o recenzie Anulează răspunsul
Ce spun clientii nostri
5.0
2 recenzii
Maria
Este autofertil? Sau are nevoie de pereche?
3 ani in urma
PLETOSU TINCUTA
Nu am o astfel de planta dar apreciez ca are foarte multe beneficii chiar îmi doresc o astfel de planta și o sa îmi comand una
3 ani in urma













Maria –
Este autofertil? Sau are nevoie de pereche?
plantesiflori.ro –
Buna ziua, este autofertil.
PLETOSU TINCUTA –
Nu am o astfel de planta dar apreciez ca are foarte multe beneficii chiar îmi doresc o astfel de planta și o sa îmi comand una