Sub-total: 28,50 lei
Chiparos albastru-argintiu (Chamaecyparis pisifera Boulevard) de 10-20cm
-
( 1 Recenzie )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări01
17,50 lei
Stoc epuizat
Chiparos albastru-argintiu (Chamaecyparis pisifera Boulevard) de 10-20cm la ghiveci P9. Acesta este unul dintre cele mai cautate soiuri de chiparos. Această specie de chiparos are un port conic și o creștere lentă, ajungând la o înălțime de aproximativ 3-4 metri. Frunzele sale sunt de culoare albastru-argintiu, înguste și lungi, iar lemnul este foarte dur și rezistent la intemperii. Pe timpul iernii își schimbă culoarea din albastru-argintiu spre gri strălucitor. Nu este necesară tunderea.
SKU:
193
Categorii: Chiparos, Plante pentru Gard Viu, Toate produsele
Chiparos albastru-argintiu (Chamaecyparis pisifera Boulevard) de 10-20cm la ghiveci P9. Acesta este unul dintre cele mai cautate soiuri de chiparos. Această specie de chiparos are un port conic și o creștere lentă, ajungând la o înălțime de aproximativ 3-4 metri. Frunzele sale sunt de culoare albastru-argintiu, înguste și lungi, iar lemnul este foarte dur și rezistent la intemperii. Pe timpul iernii își schimbă culoarea din albastru-argintiu spre gri strălucitor. Nu este necesară tunderea.
Mod și timp pentru plantat. Chiparosul Boulevard nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Chiparosul Boulevard se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Albastru |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 10-20cm |
| Înălțime la maturitate | 3-4 m |
| Lățime la maturitate | 0,5-0,8 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
Rata medie
5.00
Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări
015 Stea
100%
4 Stea
0%
3 Stea
0%
2 Stea
0%
1 Stea
0%
Adaugă Recenzie Anulează răspunsul













de Irina
Puieți mai înalți nu aveți?
de plantesiflori.ro
Din primavara o sa avem mai mari. Va asteptam sa comandati!