Sub-total: 13,00 lei
„Tuia Occidentala de 60 cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Cornus alba Aurea de 25-35cm
19,00 lei25,50 lei (-25%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Cornus alba Aurea de 10-20cm la ghiveci P9. Cornul Aurea este un arbust ce formeză tufe mari și dense ce ajung până la 2-3 metri înălțime și 1,5 metri diametru la maturitate. Acesta este perfect pentru formarea gardului viu și se poate tunde la început de primavară pentru a-i da forma dorită. Frunzele au culoare galbenă ce se menține pe tot parcursul anului. În lunile de Mai și Iunie înflorește, iar infloreșcențele au culoarea albă.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
176
Categorii: Cornus, Plante ornamentale de grădina, Plante pentru Gard Viu, Produse noi, Toate produsele
Cornus alba Aurea de 10-20cm la ghiveci P9. Cornul Aurea este un arbust ce formeză tufe mari și dense ce ajung până la 2-3 metri înălțime și 1,5 metri diametru la maturitate. Acesta este perfect pentru formarea gardului viu și se poate tunde la început de primavară pentru a-i da forma dorită. Frunzele au culoare galbenă ce se menține pe tot parcursul anului. În lunile de Mai și Iunie înflorește, iar infloreșcențele au culoarea albă.
Mod și timp pentru plantat. Cornus alba Aurea nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Cornus alba Aurea se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 10-20cm |
| Înălțime la maturitate | 2-3 m |
| Lățime la maturitate | 1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Cornus alba Aurea de 25-35cm” Anulează răspunsul













Recenzii
There are no reviews yet