Sub-total: 26,00 lei
„Puiet Ienupar Tarator Old Gold la ghiveci 10-20cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Cununita alba ghiveci de 25-40cm
17,00 lei23,00 lei (-26%)
În stoc
Puiet de Cununiţă alba (Spiraea nipponica ‘Snowmound’) de 25-40cm la ghiveci P9. Acesta este o varietate de cununiță ce se remarcă prin culoarea albă a florilor. Această cununiță înflorește din Mai până în Septembrie. Are creștere compactă pana la 1-1,2 m , rotunjită, cu răspândire pe lățime, cu formă ușor neregulată. Distanța de plantare 60 cm – 100 cm. Pentru un foliaj cat mai stalucitor si colorat, planta se tunde semnificativ in primavara inainte de a incepe cresterea.
SKU:
114
Categorii: Cununiţă, Plante ornamentale de grădina, Produse noi, Toate produsele
Puiet de Cununiţă alba (Spiraea nipponica ‘Snowmound’) la ghiveci P9. Acesta este o varietate de cununiță ce se remarcă prin culoarea albă a florilor. Această cununiță înflorește din Mai până în Septembrie. Are creștere compactă pana la 1-1,2 m , rotunjită, cu răspândire pe lățime, cu formă ușor neregulată. Distanța de plantare 60 cm – 100 cm. Pentru un foliaj cat mai stalucitor si colorat, planta se tunde semnificativ in primavara inainte de a incepe cresterea.
Mod si timp pentru plantat. Cununita cu flori albe nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricand,în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundentă, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seara înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoare udare. Fiind in ghiveci, Cununita cu flori albe se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Alb |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 25-40cm |
| Distanță de plantare pe rând | 60 cm – 100 cm |
| Înălțime la maturitate | 1-1,2 m |
| Lățime la maturitate | 0,8-1,1 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Primăvara |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
Fii primul care își spune părerea “Cununita alba ghiveci de 25-40cm” Anulează răspunsul













Recenzii
Nu există încă recenzii.