Sub-total: 57,00 lei
„Puiet Dracila rosie la ghiveci 25-35cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Cununiță roz cu alb ” Genpei” de 15-20cm
18,00 lei23,00 lei (-22%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Cununiță roz cu alb ” Spiraea japonica Genpei” de 15-20cm la ghiveci P9. Aceasta ajunge la maturitate la 1.5 metri și 30 cm în lățime. Cununita Genpei se remarcă prin faptul că o parte din flori sunt de culoare roz, iar o parte de culoare albă. Formează o tufă amplă și bogată ce acaparează toate privirile. Perioada de înflorire este din Iunie până în Septembrie. Frunzele sunt colorate în diferite nuanțe de verde, iar pe timp de iarnă cad. Primăvara poate fi tunsă
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
164
Categorii: Cununiţă, Plante ornamentale de grădina, Toate produsele
Cununiță roz cu alb ” Spiraea japonica Genpei” de 15-20cm la ghiveci P9. Aceasta ajunge la maturitate la 1.5 metri și 30 cm în lățime. Cununita Genpei se remarcă prin faptul că o parte din flori sunt de culoare roz, iar o parte de culoare albă. Formează o tufă amplă și bogată ce acaparează toate privirile. Perioada de înflorire este din Iunie până în Septembrie. Frunzele sunt colorate în diferite nuanțe de verde, iar pe timp de iarnă cad. Primăvara poate fi tunsă.
Mod și timp pentru plantat. Cununița roz cu alb nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Cununița roz cu alb se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Alb cu roz |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 15-20cm |
| Înălțime la maturitate | 1,5 m |
| Lățime la maturitate | 30 cm |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Cad frunzele pe timp de iarnă, Până la -30 grade |
| Perioadă înflorire | Iunie-Sepembrie |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Cununiță roz cu alb ” Genpei” de 15-20cm” Anulează răspunsul














Recenzii
There are no reviews yet