Sub-total: 19,50 lei
„Lavanda Dwarf Blue 10-20cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Deutzia alb cu roz ”Kalmiflora” de 35-45cm
18,50 lei25,50 lei (-27%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Deutzia alb cu roz Deutzia purourascens ’Kalmiflora” de 35-45cm la ghiveci P9. „Deutzia purpurascens” care este cunoscută pentru florile sale albe cu nuanțe de roz. Este un arbust mic care ajunge la o înălțime de aproximativ 1-2 metri și o lățime similară, având un aspect ușor arhitectural datorită ramurilor sale ascuțite și îndoite. Floareația acestei varietăți de Deutzia începe în mai și durează aproximativ trei săptămâni, producând flori roz-albe din luna Aprilie pana toamna . Frunzele sale sunt de culoare verde închis și au o formă ovală și margini zimțate.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
127
Categorii: Deutzia, Plante ornamentale de grădina, Toate produsele
Deutzia alb cu roz Deutzia purourascens ’Kalmiflora” de 35-45cm la ghiveci P9. „Deutzia purpurascens” care este cunoscută pentru florile sale albe cu nuanțe de roz. Este un arbust mic care ajunge la o înălțime de aproximativ 1-2 metri și o lățime similară, având un aspect ușor arhitectural datorită ramurilor sale ascuțite și îndoite. Floareația acestei varietăți de Deutzia începe în mai și durează aproximativ trei săptămâni, producând flori roz-albe din luna Aprilie pana toamna . Frunzele sale sunt de culoare verde închis și au o formă ovală și margini zimțate.
Mod și timp pentru plantat. Deutzia alb cu roz nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Deutzia alb cu roz se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Alb cu roz |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 35-45cm |
| Distanță de plantare pe rând | 60cm |
| Înălțime la maturitate | 1-1,5 m |
| Lățime la maturitate | 0,8-1 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă înflorire | Aprilie-August |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Deutzia alb cu roz ”Kalmiflora” de 35-45cm” Anulează răspunsul













Recenzii
There are no reviews yet