Deutzia roz ” Deutzia rosea Plena” de 45-55cm
-
( 3 Recenzii )Evaluat la 4.67 din 5 pe baza a 3 evaluări de la clienți03
19,50 lei25,50 lei (-24%)
Stoc epuizat
Deutzia roz ” Deutzia rosea Plena” de 45-55cm la ghiveci P9 Deutzia cunoscută pentru florile sale roz, bogate și parfumateeste una dintre cele mai spectaculoase soiuri de Deutzia care ajunge la maturitate până la înălțimea de 1,5 metri. Florile apar în timpul primăverii și sunt așezate în tufe compacte pe ramurile sale. Acestea sunt în formă de clopot și au petale duble, oferind un aspect plin și bogat. Frunzele sale sunt ovale și au o nuanță verde închis. La începutul primăverii se poate tunde.
Deutzia roz ” Deutzia rosea Plena” de 45-55cm al ghiveci P9 Deutzia cunoscută pentru florile sale roz, bogate și parfumateeste una dintre cele mai spectaculoase soiuri de Deutzia care ajunge la maturitate până la înălțimea de 1,5 metri și o lățime similară. Florile apar în timpul primăverii și sunt așezate în tufe compacte pe ramurile sale. Acestea sunt în formă de clopot și au petale duble, oferind un aspect plin și bogat. Frunzele sale sunt ovale și au o nuanță verde închis. La începutul primăverii se poate tunde.
Mod și timp pentru plantat. Deutzia roz nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Deutzia roz se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Roz |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 45-55cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,6 m |
| Înălțime la maturitate | 1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Aprilie |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |













de Stan liliana
Doresc mult acest copacel
de plantesiflori.ro
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00.
de Monica Danci
Vreau 2 bucăți.
de plantesiflori.ro
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00.
de Gilea Domnica
Super florile ,le am văzut în parcul din Slănic Moldova. La izvoare
de plantesiflori.ro
Va multumim!