Sub-total: 12,00 lei
„Tuia Occidentala de 60 cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Dud alb la ghiveci 35-45cm
-
( 2 Recenzii )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 2 evaluări de la clienți02
22,00 lei31,50 lei (-30%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Dud alb ( Morus Alba) la ghiveci P9. Acesta este un pom fructifer care are și cu un aspect decorativ aparte. Acesta ajunge la maturitate la 5-7 metri.Distanța de plantare este 150 – 200 cm. Frunzele au o culoare întensă de verde. Dudele au o culoare albă si se aseamănă cu murele. La gust sunt dulci-acrișoare. Perioada de coacere este din Mai până în Iunie, iar dudele pot fi culese timp de mai multe săptămani.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
105
Categorii: Dud, Plante fructifere, Toate produsele
Dud alb ( Morus Alba) la ghiveci P9. Acesta este un pom fructifer care are și cu un aspect decorativ aparte. Acesta ajunge la maturitate la 5-7 metri.Distanța de plantare este 150 – 200 cm. Frunzele au o culoare întensă de verde. Dudele au o culoare albă si se aseamănă cu murele. La gust sunt dulci-acrișoare. Perioada de coacere este din Mai până în Iunie, iar dudele pot fi culese timp de mai multe săptămani.
Proprietațile dudelorː
- Contin vitamina C si K, calciu, fosfor
- Accelerează tranzitul
- Scad tensiunea arteriala
- Prevenirea deteriorării vederii
- Creșterea sistemului imunitar
Mod și timp pentru plantat. Dudul alb nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Dudul alb se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 35-45cm |
| Înălțime la maturitate | 5-7m |
| Lățime la maturitate | 3-5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă coacere | Mai-Iunie |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Productie fructe pe an | 13-15kg |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
2 recenzii pentru Dud alb la ghiveci 35-45cm
5,0
Based on 2 reviews
| 5 star | 100 | 100% |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Adaugă o recenzie Anulează răspunsul
Ce spun clientii nostri
5.0
2 recenzii
Farcaș Georgeta
Bună ,aș dori dud alb si dud negru,sau roz...dun fiecare căte 3 buc.
2 ani in urma
DORNEANU CRISTIAN FLORIN
SUPER
2 ani in urma














Farcaș Georgeta –
Bună ,aș dori dud alb si dud negru,sau roz…dun fiecare căte 3 buc.
plantesiflori.ro –
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00.
DORNEANU CRISTIAN FLORIN –
SUPER