Sub-total: 17,50 lei
„Ienupar Blue Arrow la ghiveci 15-20cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Iasomie albă cu frunze pătate „Innocence” de 45-50cm ghiveci 3L
57,00 lei
Toate coletele au deschidere la livrare
Iasomie albă cu frunze pătate „Innocence” de 45-50cm ghiveci 3L. Iasomia Innocence ajunge la înălțimea de 3 metri la maturitate și 1,5 metri în lățime. Se deosebește de alte soiuri de iasomie prin frunzele sale ovale, de 2-3 centimetri care au culoarea verde închis cu pete de alb. Florile apar în luna Aprilie și au culoarea albă.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
602
Categorii: Iasomie, Plante ornamentale de grădina, Produse noi, Toate produsele
Iasomie albă cu frunze pătate „Innocence” de 45-50cm ghiveci 3L. Iasomia Innocence ajunge la înălțimea de 3 metri la maturitate și 1,5 metri în lățime. Se deosebește de alte soiuri de iasomie prin frunzele sale ovale, de 2-3 centimetri care au culoarea verde închis cu pete de alb. Florile apar în luna Aprilie și au culoarea albă.
Mod și timp pentru plantat. Iasomie Innocence nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Iasomia Innocence se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să le îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Alb |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 45-50 cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,6 m |
| Înălțime la maturitate | 3 m |
| Parfumată | Da |
| Metodă de ambalare | Ghiveci C3 de 3L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -25 grade |
| Lățime la maturitate | 1,5 m |
| Perioadă înflorire | Aprilie |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Iasomie albă cu frunze pătate „Innocence” de 45-50cm ghiveci 3L” Anulează răspunsul














Recenzii
There are no reviews yet