Sub-total: 39,50 lei
„Puiet Gutuiu japonez roz 25-40cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Iasomie albă cu frunze pătate „Innocence” de 15-30cm
-
( 4 Recenzii )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 4 evaluări de la clienți04
18,00 lei31,50 lei (-43%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Iasomie albă cu frunze pătate (Philadelphus „Innocence”) de 15-30cm la ghiveci P9. Iasomia Innocence ajunge la înălțimea de 3 metri la maturitate și 1,5 metri în lățime. Se deosebește de alte soiuri de iasomie prin frunzele sale ovale, de 2-3 centimetri care au culoarea verde închis cu pete de alb. Florile apar în luna Aprilie și au culoarea albă.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
131
Categorii: Iasomie, Plante ornamentale de grădina, Produse noi, Toate produsele
Iasomie albă cu frunze pătate (Philadelphus „Innocence”) de 15-30cm la ghiveci P9. Iasomia Innocence ajunge la înălțimea de 3 metri la maturitate și 1,5 metri în lățime. Se deosebește de alte soiuri de iasomie prin frunzele sale ovale, de 2-3 centimetri care au culoarea verde închis cu pete de alb. Florile apar în luna Aprilie și au culoarea albă.
Mod și timp pentru plantat. Iasomie Innocence nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Iasomia Innocence se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să le îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Alb |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 15-30cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,6 m |
| Înălțime la maturitate | 3 m |
| Parfumată | Da |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -25 grade |
| Lățime la maturitate | 1,5 m |
| Perioadă înflorire | Aprilie |
4 recenzii pentru Iasomie albă cu frunze pătate „Innocence” de 15-30cm
5,0
Based on 4 reviews
| 5 star | 100 | 100% |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Adaugă o recenzie Anulează răspunsul
Ce spun clientii nostri
5.0
4 recenzii
Vlaicu Angeluca
Cumparator verificat
4 zile in urma
Marinela Gherghescu
Buna ziua, doresc lamaiata de gradina mirositoare si va intreb daca merge in perioada aceasta plantata. Multumesc!
12 luni in urma
Albu Ionel
As dori și eu iasomie
1 an in urma
Tudor Alina
Doresc la ghiveci
2 ani in urma














Vlaicu Angeluca –
Marinela Gherghescu –
Buna ziua, doresc lamaiata de gradina mirositoare si va intreb daca merge in perioada aceasta plantata. Multumesc!
plantesiflori.ro –
Buna ziua, se poate panta in orice pereioada a anulul, deoarece este crescuta in ghiveci. Dvs o puneti in pamant cu pamantul din ghiveci.
Albu Ionel –
As dori și eu iasomie
plantesiflori.ro –
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00
Tudor Alina –
Doresc la ghiveci
plantesiflori.ro –
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00.