Ienuparul tarator verde- Andorra Compacta 15-25cm
18,00 lei22,50 lei (-20%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Ienuparul tarator verde (Juniperus Andorra Compacta) de 15-25cm la gbiveci P9. Acesta este un arbust cu foarte multe utilități, popular pentru valoarea sa peisagistică, crește fără probleme, este ușor de cultivat și nu necesită întreținere. Andorra Compact este o varietate cu ace moi, de un verde intens, care cresc până la maximum 0.5 metri înălțime și aproximativ 1,5 m lățime, cu o rată de creștere medie. Nu crește chiar la nivelul solului și vârfurile ramurilor noi se ridică puțin peste creșterile mai vechi, ceea ce îi da un farmec aparte. Aceasta este principala diferențiere de ienupărul târator verde Schlager care crește la nivelul solului.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Ienuparul tarator verde (Juniperus Andorra Compacta) de 15-25cm la gbiveci P9. Acesta este un arbust cu foarte multe utilități, popular pentru valoarea sa peisagistică, crește fără probleme, este ușor de cultivat și nu necesită întreținere. Andorra Compact este o varietate cu ace moi, de un verde intens, care cresc până la maximum 0.5 metri înălțime și aproximativ 1,5 m lățime, cu o rată de creștere medie. Nu crește chiar la nivelul solului și vârfurile ramurilor noi se ridică puțin peste creșterile mai vechi, ceea ce îi da un farmec aparte. Aceasta este principala diferențiere de ienupărul târator verde Schlager care crește la nivelul solului.
Mod și timp pentru plantat. Ienuparul tarator verde nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Ienuparul tarator verde se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 15-25cm |
| Distanță de plantare pe rând | 1,1 m |
| Înălțime la maturitate | 0,5-1 m |
| Lățime la maturitate | 1,2-1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |













Recenzii
There are no reviews yet