Sub-total: 20,00 lei
„Puiet de Iasomie alba la ghiveci 10-20cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Liliac mov închis ”Buddleja Black Knight” de 10-20cm
-
( 4 Recenzii )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 4 evaluări de la clienți04
22,00 lei
Toate coletele au deschidere la livrare
Liliac mov închis ” Buddleja Black Knight” de 10-20cm la ghiveci P9. Aceasta este o plantă cu frunze stufoase de culoare verde deschis spre albastru. Florile sunt de culoare mov închis și parfumate. Perioada de înflorire este din Iulie până in Octombrie, iar înalțimea maximă este de 2 metri și lățimea de 1.5 metri. Arbustul are creștere verticală, mai compactă decât alte soiuri, iar tulpinile înalte se arcuiesc când sunt în floare, sub greutatea acestora. Se recomandă tunderea în fiecare primăvară.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
216
Categorii: Liliac, Plante ornamentale de grădina, Toate produsele
Liliac mov închis ” Buddleja Black Knight” de 10-20cm la ghiveci P9. Aceasta este o plantă cu frunze stufoase de culoare verde deschis spre albastru. Florile sunt de culoare mov închis și parfumate. Perioada de înflorire este din Iulie până in Octombrie, iar înalțimea maximă este de 2 metri și lățimea de 1.5 metri. Arbustul are creștere verticală, mai compactă decât alte soiuri, iar tulpinile înalte se arcuiesc când sunt în floare, sub greutatea acestora. Se recomandă tunderea în fiecare primăvară.
Mod și timp pentru plantat. Liliacul mov închis nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Liliacul mov închis se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Violet închis |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 10-20cm |
| Înălțime la maturitate | 2 m |
| Lățime la maturitate | 1-1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Iulie-Octombrie |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |
4 recenzii pentru Liliac mov închis ”Buddleja Black Knight” de 10-20cm
5,0
Based on 4 reviews
| 5 star | 100 | 100% |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Adaugă o recenzie Anulează răspunsul
Ce spun clientii nostri
5.0
4 recenzii
Ioana Marin loc Buzău jud Buzău str Constantin Budeanu Nr 4
Se poate planta într-un ghiveci mare
1 an in urma
Dinu mariana
Super
2 ani in urma
Neagu Cristina
Bună ziua! Doresc ca cele 5 plante de liliac să fie de aceeași nuanță și posibil, robuste și drepte.
Vă mulțumesc frumos!
2 ani in urma
Ieremia
Vreau să cumpăr 2 ghivece de liliac.
2 ani in urma













Ioana Marin loc Buzău jud Buzău str Constantin Budeanu Nr 4 –
Se poate planta într-un ghiveci mare
plantesiflori.ro –
Buna ziua, sigur. Trebuie sa fie ghiveci de minim 2L
Dinu mariana –
Super
Neagu Cristina –
Bună ziua! Doresc ca cele 5 plante de liliac să fie de aceeași nuanță și posibil, robuste și drepte.
Vă mulțumesc frumos!
plantesiflori.ro –
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00.
Ieremia –
Vreau să cumpăr 2 ghivece de liliac.
plantesiflori.ro –
Buna ziua. Puteti plasa comanda direct pe site-ul nostru http://www.plantesiflori.ro, pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618. Programul cu publicul este Luni- Vineri intre 9:00 si 18:00.