Sub-total: 18,50 lei
„Tuia Smaragd de 30-40cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Mana maicii domnului-Caprifoi de 25-30cm
24,50 lei32,50 lei (-25%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Mana maicii domnului-Caprifoi (Lonicera japonica Aureovariegata) de 25-30cm la ghiveci P9. Acest arbust ajunge la maturitate la înălțimea de 3-4 metri și este indicat să se lase 80cm între plante. Florile sale, de obicei roz sau albe, au un miros dulce și puternic, fiind atrăgătoare pentru albine și alte insecte polenizatoare. Perioada de înflorire este din Iunie până în Octombrie. Pe timpul iernii își pierde o parte din frunze.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
200
Categorii: Mana maicii domnului-Caprifoi, Plante ornamentale de grădina, Toate produsele
Mana maicii domnului-Caprifoi (Lonicera japonica Aureovariegata) de 25-30cm la ghiveci P9. Acest arbust ajunge la maturitate la înălțimea de 3-4 metri și este indicat să se lase 80cm între plante. Florile sale, de obicei roz sau albe, au un miros dulce și puternic, fiind atrăgătoare pentru albine și alte insecte polenizatoare. Perioada de înflorire este din Iunie până în Octombrie. Pe timpul iernii își pierde o parte din frunze.
Mod și timp pentru plantat. Caprifoiul nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Caprifoiul se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | alb-galbui |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 25-30cm |
| Înălțime la maturitate | 3-4 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |
| Distanță de plantare pe rând | 80cm |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Mana maicii domnului-Caprifoi de 25-30cm” Anulează răspunsul













Recenzii
There are no reviews yet