Sub-total: 18,50 lei
„Taxus Baccata la ghiveci de 20-25cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Menta pisicii albastra „Nepeta faassenii Purrsian Blue” de 15-25cm
18,50 lei24,50 lei (-24%)
Stoc epuizat
Menta Pisicii Albastră „Nepeta faassenii ‘Purrsian Blue’ „ de 15-25cm este o varietate de plantă aromatică apreciată atât pentru frunzișul său atractiv, cât și pentru capacitatea sa de a atrage pisicile cu mirosul său specific. Această plantă perenă face parte din familia mentă și este o alegere excelentă pentru grădinarii care doresc să creeze un spațiu plin de culoare și arome plăcute în grădina lor.Menta Pisicii Albastră „Purrsian Blue” are frunziș de un albastru-verde atractiv, care adaugă un contrast frumos în grădină sau peisaj. Acest tip de mentă este cunoscut pentru a atrage pisicile cu mirosul său specific. Multe pisici răspund pozitiv la această plantă, frecventând-o sau sfâșind-o, ceea ce poate fi o sursă de amuzament pentru iubitorii de animale. Menta Pisicii Albastră este o plantă rezistentă și perenă, care poate supraviețui în diverse condiții de mediu. Este potrivită pentru creșterea în diverse zone climatice.
SKU:
253
Categorii: Menta pisicii, Plante ornamentale de grădina, Produse noi, Toate produsele
Menta Pisicii Albastră „Nepeta faassenii ‘Purrsian Blue’ „ de 15-25cm este o varietate de plantă aromatică apreciată atât pentru frunzișul său atractiv, cât și pentru capacitatea sa de a atrage pisicile cu mirosul său specific. Această plantă perenă face parte din familia mentă și este o alegere excelentă pentru grădinarii care doresc să creeze un spațiu plin de culoare și arome plăcute în grădina lor.Menta Pisicii Albastră „Purrsian Blue” are frunziș de un albastru-verde atractiv, care adaugă un contrast frumos în grădină sau peisaj. Acest tip de mentă este cunoscut pentru a atrage pisicile cu mirosul său specific. Multe pisici răspund pozitiv la această plantă, frecventând-o sau sfâșind-o, ceea ce poate fi o sursă de amuzament pentru iubitorii de animale. Menta Pisicii Albastră este o plantă rezistentă și perenă, care poate supraviețui în diverse condiții de mediu. Este potrivită pentru creșterea în diverse zone climatice.
Mod și timp pentru plantat. Menta pisicii albastra nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Menta pisicii albastra se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Albastru |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 15-25cm |
| Înălțime la maturitate | 50-80 cm |
| Lățime la maturitate | 40-60 cm |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Mai-Septembrie |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Menta pisicii albastra „Nepeta faassenii Purrsian Blue” de 15-25cm” Anulează răspunsul













Recenzii
There are no reviews yet