Sub-total: 20,00 lei
„Cununita roz la ghiveci 10-20cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Mini Kiwi verzi ”Lucy” de 25-35cm
24,00 lei29,50 lei (-19%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Mini Kiwi verzi Lucy ”Actinidia arguta Lucy” de 25-35cm la ghiveci P9. Kiwi Lucy este o plantă cățărătoare perenă și se dezvoltă bine pe suporturi precum garduri, pergole sau alte structuri de susținere. . Crește în jur de 30-50 cm în înălțime pe an.Fructele de kiwi sunt fructe ovale de dimensiuni medii, cu o coajă mătăsoasă, fină și maro închisă .Fructele de kiwi Lucy sunt dulci și au un gust delicat și aromat, fiind bogate în vitamina C si se coc în Septembrie- Octombrie. De asemenea, Actinidia arguta Lucy este un soi feminin, este necesar să plantați un kiwi masculin, cum ar fi Actinidia arguta „Weikii”, în apropiere pentru a-l poleniza ( Îl puteți găsi la noi pe site la secțiunea ”KIWI”. Avem si soiuri de Kiwi auto-fertile cum sunt Kiwi verde ”Issai” și Kiwi roșu ”Kenʿs Red ).
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
121
Categorii: Kiwi, Plante fructifere, Toate produsele
Mini Kiwi verzi Lucy ”Actinidia arguta Lucy” de 25-35cm la ghiveci P9. Kiwi Lucy este o plantă cățărătoare perenă și se dezvoltă bine pe suporturi precum garduri, pergole sau alte structuri de susținere. Crește în jur de 30-50 cm în înălțime pe an și ajunge până la 5-8m înaltime. Fructele de kiwi sunt fructe ovale de dimensiuni medii, cu o coajă mătăsoasă, fină și maro închisă .Fructele de kiwi Lucy sunt dulci și au un gust delicat și aromat, fiind bogate în vitamina C si se coc în Septembrie- Octombrie. De asemenea, Actinidia arguta Lucy este un soi feminin, este necesar să plantați un kiwi masculin, cum ar fi Actinidia arguta „Weikii”, în apropiere pentru a-l poleniza ( Îl puteți găsi la noi pe site la secțiunea ”KIWI”. Avem si soiuri de Kiwi auto-fertile cum este Kiwi verde ”Issai” ).
Mod și timp pentru plantat. Kiwi Lucy nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Kiwi Lucy se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Galben cu verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 25-35cm |
| Distanță de plantare pe rând | 60cm |
| Înălțime la maturitate | 5-8 m |
| Lățime la maturitate | 0,5-0,8 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă coacere | Septembrie-Octombrie |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Productie fructe pe an | 8-12 kg |
| Rezistență la îngheț | Până la -20 grade |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Mini Kiwi verzi ”Lucy” de 25-35cm” Anulează răspunsul














Recenzii
There are no reviews yet