Sub-total: 17,00 lei
„Tuia Rheingold la ghiveci 25-30 cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Pachet 10 Butasi Zmeur remontant Polka
53,00 lei
În stoc
Zmeur Remontant Polka de 40-50cm cu pamant la radacina. Puietii de zmeur Polka au o crestere rapidă sunt de densitate medie toamna după ultima recoltare. Zmeura Polka are crestere vigurosa cu lastari de lungime 1,5 – 1,8 m, cu tulpina rigidă, puternică, groasă dar au nevoie de sustinere datorită încărcăturii mari de fructe.
SKU:
714
Categorii: Pachete promotionale, Plante fără ghiveci, Plante fructifere, Toate produsele, Zmeur
Zmeur Remontant Polka de 40-50cm cu pamant la radacina. Puietii de zmeur Polka au o crestere rapidă sunt de densitate medie toamna după ultima recoltare. Zmeura Polka are crestere vigurosa cu lastari de lungime 1,5 – 1,8 m, cu tulpina rigidă, puternică, groasă dar au nevoie de sustinere datorită încărcăturii mari de fructe.
Pentru o productie ridicata drajoni zmeur Polka, au nevoie de soluri bogate, bine drenate cu expozitie insorita si apa suficiena mai ales in timpul infloritului si productiei de fructe deoarece suporta destul de greu seceta. Zmeura Polka are o rezistenţă ridicată la îngheţ şi destul de rezistent la boli.
Fructul
Este de dimesiuni deosebit de mari cu grutate medie de peste 6,6 grame. Are forma conică uşor alungită fiind de culoare roşu aprins cu luciu deosebit si aspect comercial foarte atrăgător. Are o aromă specială gust dulce excelent şi este folosit atât în stare proaspătă cât şi congelate sau preparate în diverse moduri. Este ferm rezistent la manipulare şi transport dacă este ambalat corespunzător.
Perioada de coacere: Recoltarea zmeurei din soiul Polka începe la mijlocul lunii iulie cu un vârf de producţie la mjlocul lunii august şi continuă să producă pană în octombrie- noiembrie la venirea îngeţului. Zmeura Polka are un randament deosebit de ridicat cu o productie mare pe planta, poate avea peste 2,5 kg pe plantă şi foarte ridicată pe unitatea de suprafaţă.
Mod si timp pentru plantat. Zmeur-ul Polka nu este deloc o planta pretentioasa. Se poate planta oricand, in afara de perioadele cu zapada sau cand solul este inghetat; se poate planta atat la soare cat si la umbra. Se dezvolta fara problema in orice tip de sol: stancos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 20-25 cm adancime si 15 cm diametru si se pun plantele. Apoi se uda din abundenta, pana cand “ balteste apa”.
Mod de livrare:.Echipa Plante si Flori va livreaza plante fresh, cu pamant la radacina in sac de rafie. Plantele sunt udate cu o seara inainte si pot rezista si 5-7 zile pana la urmatoare udare. Fiind cu pamant la radacina, zmeur-ul Polka se poate planta oricand avand o rata de prindere 100%.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Distanță de plantare pe rând | 0,8-1 m |
| Înălțime la maturitate | 1-1,5 m |
| Metodă de ambalare | Infoliat cu pământ la rădăcină |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind cu pământ la rădăcină se pot planta oricând |
| Perioadă coacere | Iunie-Septembrie |
| Productie fructe pe an | 2-5 kg |
| Rezistență la îngheț | Până la -25 grade |
Fii primul care își spune părerea “Pachet 10 Butasi Zmeur remontant Polka” Anulează răspunsul















Recenzii
Nu există încă recenzii.