Sub-total: 20,00 lei
„Puiet Gutuiu japonez roz 25-40cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Pachet Tuia occidentala de 65 cm
Stoc epuizat
Tuia occidentala de 60-65 cm cu pamant la radacina. Acesta este un conifer veșnic verde, cu formă piramidală ce are capacitate de adaptare pentru orice sol. Tuia Smaragd este cel mai cumpărat confier din Romania datorita creșterii sale compacte și rapide de 40-50 cm în înalțime și 10- 15 cm în lățime pe an. Tuia Smaragd ajunge până la 4-6metri înalțime și este o plantă care se adaptează oricărui sol.
Se poate folosi și pentru formarea de gard viu daca se plantează la 60 cm. ( Pentru a crea un gard viu stufos puteți să folosiți și tuia Biota, Columna, Brabant… TOATE PLANTELE SE GĂSESC LA SECȚIUNEA GARD VIU )
Mod și timp pentru plantat. Tuia nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zapadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cat și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 20-25 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se uda din abundentă, până când “ baltește apa”. În primele 2 săptămâni este indicat sa fie udate de 2-3 ori pe săptămână.
Mod de livrare: Echipa Butasi de Romania va livrează plante fresh cu pământ la rădăcina apoi puse într-un sac de rafie. Plantele sunt udate cu o seară inainte și pot rezista și 5-7 zile până la urmatoare udare. Fiind cu pământ la radacină, tuia se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le tineți și 25-30 zile cu condiția să le fie pusă apă în balotul de pământ măcar o dată la 7 zile.
Pentru orice intrebare va stam la dispozitie la nr de telefon: 0745.161.618
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
621
Categorii: Conifere, Pachete promotionale, Plante fără ghiveci, Plante pentru Gard Viu, Toate produsele, Tuia
Thuja occidentala este o planta robusta, cu crestere piramidala spre alungita, chiar fara tundere isi pastreaza forma piramidala. Este planta cea mai des utilizata pentru gard viu vesnic verde cu un colorit deosebit verde lucios al varfurilor. . Face parte din categoria plantelor perene, traieste pina la 200 de ani si inaltimea maxima pe care o poate atinge este de 6 – 8 m, iar latimea maxima 1,5 – 2 m. Tuia nu este pretentioasa fata de soluri si conditiile de crestere. Este rezistenta la ger.
Informații suplimentare
| Caracteristici | Gard viu |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 60cm |
| Culoare frunze | Verde |
| Distanță de plantare pe rând | 0,4-0,6 m |
| Înălțime la maturitate | 3 m |
| Lățime la maturitate | 1-1,2 m |
| Metodă de ambalare | Infoliat cu pământ la rădăcină |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind cu pământ la rădăcină se pot planta oricând |
| Cantitate | 25 bucati, 50 bucati |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Pachet Tuia occidentala de 65 cm” Anulează răspunsul













Recenzii
There are no reviews yet