Potentilla fruticosa galbenă ”Fredhem” de 35-45cm
19,50 lei
Toate coletele au deschidere la livrare
Potentilla fruticosa galbenă ”Fredhem” de 35-45cm la ghiveci P9. Aceasta este o plantă foarte apreciată care ajunge la maturitate la 1,5 metri înălțime și 1 metru lățime. Flori sunt galbene vesele și îndesate care apar în mod regulat din luna mai până în septembrie. Pe tot parcursul anului emană un parfum plăcut. Aceste flori sunt mici, cu un diametru de aproximativ 2-3 cm, dar apar într-un număr mare, formând un aspect impresionant de masă de flori. Frunzele au o culoare verde aprins ce rămâne și pe timp de iarnă.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Potentilla fruticosa galbenă ”Fredhem” de 35-45cm la ghiveci P9. Aceasta este o plantă foarte apreciată care ajunge la maturitate la 2 metri înălțime și 1,5 metru lățime Potentilla fruticosa are flori galbene vesele și îndesate care apar în mod regulat din luna mai până în septembrie. Pe tot parcursul anului emană un parfum plăcut. Aceste flori sunt mici, cu un diametru de aproximativ 2-3 cm, dar apar într-un număr mare, formând un aspect impresionant de masă de flori. Frunzele au o culoare verde aprins ce rămâne și pe timp de iarnă.
Mod și timp pentru plantat. Potenteilla frutiocosa galbenă nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Potenteilla fructicosa galbenă se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Galben |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 35-45cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,5 m |
| Înălțime la maturitate | 1,5 m |
| Lățime la maturitate | 1 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
| Perioadă înflorire | Iunie-Noiembrie |














Recenzii
There are no reviews yet