Sub-total: 19,00 lei
„Hibiscus Syriacus roz 10-20cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Puiet de Hibiscus Red heart la ghiveci de 10-20cm
21,00 lei
Toate coletele au deschidere la livrare
Puiet de Hibiscus rosu (Hibiscus syriacus ‘Red Heart’) de 10-20cm la ghiveci P9. Acesta este un arbust foios care poate creste sub forma unui copacel sau sub forma de tufa, cu o inaltime de 2-3 metri, rezista si la temperaturi de -30grade. Florile sunt sub forma de trompeta cu petale duble, de culoare alba al caror centru este rosu de unde si denumirea de” inima rosie”. Au o perioada mare de inflorire din iulie pana in septembrie si un numar mare de boboci.
Mod si timp pentru plantat. Hibiscusul nu este deloc o planta pretentioasa. Se poate planta oricand, in afara de perioadele cu zapada sau cand solul este inghetat; se poate planta atat la soare cat si la umbra. Se dezvolta fara problema in orice tip de sol: stancos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 20-25 cm adancime si 15 cm diametru si se pun plantele. Apoi se uda din abundenta, pana cand “ balteste apa”.
Mod de livrare: Echipa Plantlux va livreaza plante fresh, in ghiveci si puse in cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seara inainte si pot rezista si 5-7 zile pana la urmatoare udare. Fiind in ghiveci, Hibiscus Red Heart se poate planta oricand avand o rata de prindere 100%. Asa cum ajung la dvs puteti sa le tineti si in ghiveci cu conditia sa le fie pusa apa in ghiveci macar o data la 10 zile
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
42
Categorii: Hibiscus, Plante ornamentale de grădina, Toate produsele
Puiet de Hibiscus Red Heart (Hibiscus syriacus ‘Red Heart’) la ghiveci P9. Acesta este un arbust foios care poate creste sub forma unui copacel cu o inaltime de 2-3 metri, rezista si la temperaturi de -30grade. Florile sunt sub forma de trompeta cu petale duble, de culoare alba al caror centru este rosu de unde si denumirea de” inima rosie”. Au o perioada mare de inflorire din iulie pana in septembrie si un numar mare de boboci.
Mod si timp pentru plantat. Hibiscusul nu este deloc o planta pretentioasa. Se poate planta oricand, in afara de perioadele cu zapada sau cand solul este inghetat; se poate planta atat la soare cat si la umbra. Se dezvolta fara problema in orice tip de sol: stancos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 20-25 cm adancime si 15 cm diametru si se pun plantele. Apoi se uda din abundenta, pana cand “ balteste apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori va livreaza plante fresh, in ghiveci si puse in cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seara inainte si pot rezista si 5-7 zile pana la urmatoare udare. Fiind in ghiveci, Hibiscus Red Heart se poate planta oricand avand o rata de prindere 100%. Asa cum ajung la dvs puteti sa le tineti si in ghiveci cu conditia sa le fie pusa apa in ghiveci macar o data la 10 zile.
Informații suplimentare
| Caracteristici | Gard viu, Perenă |
|---|---|
| Culoare flori | Alb cu roșu în centru |
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 10-20cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,7-0,9 m |
| Înălțime la maturitate | 2-4 m |
| Lățime la maturitate | 0,7-0,9 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Iunie-Sepembrie |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade, Păstrează frunzele și culoarea pe timp de iarnă |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Puiet de Hibiscus Red heart la ghiveci de 10-20cm” Anulează răspunsul
















Recenzii
There are no reviews yet