Sub-total: 19,50 lei
„Tuia globulara Danica la ghiveci 15-25cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Puiet Dracila târâtoare rosie 10-20cm la ghiveci
-
( 2 Recenzii )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza a 2 evaluări de la clienți02
22,00 lei
Toate coletele au deschidere la livrare
Puiet de Dracila târâtoare Red Carpet (Berberis thunbergii ‘Red Carpet) la ghiveci P9. Acesta este un arbust cu tufa bogata de talie mica ce ajunge pana la 70-80 cm in inaltime, dar cu o crestere mare in latime ajungand pana la diametrul de 2metri. Frunzele au o culoarea visinie pe care o mentin pe tot parcursul anui.
Mod si timp pentru plantat. Dracila Red Carpet nu este deloc o planta pretentioasa. Se poate planta oricand, in afara de perioadele cu zapada sau cand solul este inghetat; se poate planta atat la soare cat si la umbra. Se dezvolta fara problema in orice tip de sol: stancos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 20-25 cm adancime si 15 cm diametru si se pun plantele. Apoi se uda din abundenta, pana cand “ balteste apa”.
Mod de livrare: Echipa Plantlux va livreaza plante fresh, in ghiveci si puse in cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seara inainte si pot rezista si 5-7 zile pana la urmatoare udare. Fiind in ghiveci, Dracila Red Carpet (Berberis thunbergii ‘Red Carpet’) se poate planta oricand avand o rata de prindere 100%. Asa cum ajung la dvs puteti sa le tineti si in ghiveci cu conditia sa le fie pusa apa in ghiveci macar o data la 10 zile.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
35
Categorii: Dracila, Plante ornamentale de grădina, Plante pentru Gard Viu, Produse noi, Toate produsele
Puiet de Dracila târâtoare Red Carpet (Berberis thunbergii ‘Red Carpet) la ghiveci P9
Acesta este un arbust cu tufa bogata de talie mica ce ajunge pana la 70-80 cm in inaltime, dar cu o crestere mare in latime ajungand pana la diametrul de 2 metri. Frunzele au o culoarea visinie pe care o mentin pe tot parcursul anului.
Mod si timp pentru plantat
Dracila taratoare Rosie nu este deloc o planta pretentioasa. Se poate planta oricand, in afara de perioadele cu zapada sau cand solul este inghetat; se poate planta atat la soare cat si la umbra. Se dezvolta fara problema in orice tip de sol: stancos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 20-25 cm adancime si 15 cm diametru si se pun plantele. Apoi se uda din abundenta, pana cand “ balteste apa”.
Mod de livrare
Echipa Plante si Flori va livreaza plante fresh, in ghiveci si puse in cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seara inainte si pot rezista si 5-7 zile pana la urmatoare udare. Fiind in ghiveci, Dracila taratoare Rosie (Berberis thunbergii ‘Red Carpet’) se poate planta oricand avand o rata de prindere 100%. Asa cum ajung la dvs puteti sa le tineti si in ghiveci cu conditia sa le fie pusa apa in ghiveci macar o data la 10 zile.
Informații suplimentare
| Caracteristici | Gard viu |
|---|---|
| Culoare frunze | Roșu |
| Dimensiune la livrare | 10-20cm |
| Distanță de plantare pe rând | 1,2 m |
| Înălțime la maturitate | 60-80 cm |
| Lățime la maturitate | 1,5-2 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Cad frunzele pe timp de iarnă, Până la -35 grade |
2 recenzii pentru Puiet Dracila târâtoare rosie 10-20cm la ghiveci
5,0
Based on 2 reviews
| 5 star | 100 | 100% |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Adaugă o recenzie Anulează răspunsul
Ce spun clientii nostri
5.0
2 recenzii
Totin milivoi
Nu stiu inca
8 luni in urma
Totin milivoi
Încă nu stiu
8 luni in urma
















Totin milivoi –
Nu stiu inca
Totin milivoi –
Încă nu stiu