Sub-total: 21,00 lei
„Puiet de Hibiscus Red heart la ghiveci de 10-20cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Scorușul negru Hugin 35-50cm la ghiveci
19,00 lei26,00 lei (-27%)
Toate coletele au deschidere la livrare
Scorușul negru Hugin( Aronia melanocarpa Hugin) de 35-50cm la ghiveci P9. Acesta este un arbust exotic decorativ prin flori, fructe, frunze a cărui înalțime ajunge la 1-1,5 metri iar diametrul la 1,5 metri. Distanța minimă de plantare este de 90 cm pe același rând. Fructele soiului Hugin ajung la coacere în Septembrie (Aceasta este o diferenta față de soiul Aronia Amit ale căror fructe se coc în Iunie-Iulie). Culoarea frunzelor este de un verde închis iar toamna devin de culoare roșie-maronie. Aronia Hugin nu are nevoie de polenizatori.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
87
Categorii: Aronia, Plante fructifere, Toate produsele
Scorușul negru Hugin( Aronia melanocarpa Hugin) de 35-50cm la ghiveci P9. Acesta este un arbust exotic decorativ prin flori, fructe, frunze a cărui înalțime ajunge la 1-1,5 metri iar diametrul la 1,5 metri. Distanța minimă de plantare este de 90 cm pe același rând. Fructele soiului Hugin ajung la coacere în Septembrie (Aceasta este o diferenta față de soiul Aronia Amit ale căror fructe se coc în Iunie-Iulie). Culoarea frunzelor este de un verde închis iar toamna devin de culoare roșie-maronie. Aronia Hugin nu are nevoie de polenizatori.
Fructele de Aronia ajută la:
- Curele de detoxifiere, deoarece contin multa catehina, luteina și carotene
- Îmbunătațirea sistemului imunitar
- Susținerea funcției cognitive
- Ajută vederea
- Efect antibacterian
Mod și timp pentru plantat. Aronia Hugin nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Aronia Hugin se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 35-50cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,5 m |
| Înălțime la maturitate | 1-2 m |
| Lățime la maturitate | 1,4-1,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă coacere | Aprilie-Mai |
| Productie fructe pe an | 3-5 kg |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Scorușul negru Hugin 35-50cm la ghiveci” Anulează răspunsul














Recenzii
There are no reviews yet