Sub-total: 19,50 lei
„Puiet Salba Sunshine 10-20cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Trandafir portocaliu ”Rosa Orange” de 20-25cm
22,00 lei27,00 lei (-19%)
Stoc epuizat
Trandafir portocaliu ”Rosa Orange” de 20-25cm la ghiveci P9. Trandafirul este una dintre cele mai frumoase și mai cumpărate plante din lume. Acest soi ajunge până la 0.7-1,2 metri înălțime și 0,5 metri lățime la maturitate. Ritmul de creștere este foarte rapid ajungând la aceasta dimensiune în 2 ani. Florile au culoarea portocalie, iar perioada de înflorire este din Iunie până la finalul lui August.
SKU:
236
Categorii: Plante ornamentale de grădina, Toate produsele, Trandafir
Trandafir portocaliu ”Rosa Orange” de 20-25cm la ghiveci P9. Trandafirul este una dintre cele mai frumoase și mai cumpărate plante din lume. Acest soi ajunge până la 0.7-1,2 metri înălțime și 0,5 metri lățime la maturitate. Ritmul de creștere este foarte rapid ajungând la aceasta dimensiune în 2 ani. Florile au culoarea portocalie, iar perioada de înflorire este din Iunie până la finalul lui August.
Mod și timp pentru plantat. Trandafirul portocaliu nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Trandafirul portocaliu se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Portocaliu |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 20-25cm |
| Înălțime la maturitate | 0,7-1,2 m |
| Lățime la maturitate | 0,5 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |
| Perioadă înflorire | Iunie-August |
Fii primul care își spune părerea “Trandafir portocaliu ”Rosa Orange” de 20-25cm” Anulează răspunsul













Recenzii
Nu există încă recenzii.