Sub-total: 20,00 lei
„Dracila rosie verticala la ghiveci de 20-30cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Tuia galbenă ”Yellow Ribbon” de 20-30cm
-
( 1 Recenzie )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări01
19,00 lei
Toate coletele au deschidere la livrare
Tuia galbenă (Thuja occidentalis ‘Yellow Ribbon’) de 20-30cm la ghiveci P9. Acesta este un conifer cu ritm de creștere moderat ce ajunge la maturitate la înălțimea de 2 metri și diametrul de 70-80cm. Frunzele sale sunt de culoare galben-verzui și sunt așezate pe ramuri în formă de evantai. Pe timp de primavară-vară are culoarea galben strălucitor, iar toamna galben cu tentă de portocaliu.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
167
Categorii: Conifere, Plante pentru Gard Viu, Produse noi, Toate produsele, Tuia
Tuia galbenă (Thuja occidentalis ‘Yellow Ribbon’) de 20-30cm la ghiveci P9. Acesta este un conifer cu ritm de creștere moderat ce ajunge la maturitate la înălțimea de 2 metri și diametrul de 70-80cm. Frunzele sale sunt de culoare galben-verzui și sunt așezate pe ramuri în formă de evantai. Pe timp de primavară-vară are culoarea galben strălucitor, iar toamna galben cu tentă de portocaliu.
Mod și timp pentru plantat. Tuia galbena Ribbon nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Tuia galbena Ribbon se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Galben-auriu |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 20-30cm |
| Distanță de plantare pe rând | 60cm |
| Înălțime la maturitate | 2 m |
| Lățime la maturitate | 70-80 cm |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
1 recenzie pentru Tuia galbenă ”Yellow Ribbon” de 20-30cm
5,0
Based on 1 review
| 5 star | 100 | 100% |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Adaugă o recenzie Anulează răspunsul
Ce spun clientii nostri
5.0
1 recenzii
Zaharia Adriana
Sunt mulțumită de plantele dumneavoastra
2 ani in urma













Zaharia Adriana –
Sunt mulțumită de plantele dumneavoastra
plantesiflori.ro –
Multumim!