Sub-total: 6,50 lei
„Tufe lavanda 20-30 cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Tuia pitică ”Stolwijk” de 15-25cm
19,00 lei26,50 lei (-28%)
În stoc
Tuia pitică occidentalis ”Stolwijk” de 15-25cm la ghiveci P9. Tuia pitică occidentalis „Stolwijk” crește până la o înălțime de aproximativ 50 cm și o lățime de 60-70 cm. Frunzele sale sunt de culoare verde închis, aplatizate și scămoase, formând un aspect rotunjor și compact. De-a lungul timpului, această plantă dezvoltă o textură moale și densă, creând un aparte și anume cetina este solzoasă de culoare verde la bază și aurie spre vârfuri.
SKU:
166
Categorii: Conifere, Produse noi, Plante pentru Gard Viu, Tuia, Toate produsele
Tuia pitică occidentalis ”Stolwijk” de 15-25cm la ghiveci P9. Tuia pitică occidentalis „Stolwijk” crește până la o înălțime de aproximativ 50 cm și o lățime de 60-70 cm. Frunzele sale sunt de culoare verde închis, aplatizate și scămoase, formând un aspect rotunjor și compact. De-a lungul timpului, această plantă dezvoltă o textură moale și densă, creând un aparte și anume cetina este solzoasă de culoare verde la bază și aurie spre vârfuri.
Mod și timp pentru plantat. Tuia pitică Stolwijk nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Tuia pitică Stolwijk se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să o țineți și în ghiveci cu condiția să îi fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 15-25cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,3-0,5 m |
| Înălțime la maturitate | 1,2 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -35 grade |
Fii primul care își spune părerea “Tuia pitică ”Stolwijk” de 15-25cm” Anulează răspunsul













Recenzii
Nu există încă recenzii.