Sub-total: 20,00 lei
„Dracila japoneză galben-rosiatica 20-30cm la ghiveci” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Tuia Rheingold de 30-35cm la ghiveci de 3L
43,00 lei
Toate coletele au deschidere la livrare
Tuia Rheingold ( Thuja occidentalis Rheingold). Acesta este unul dintre cele mai cunoscute si folosite soiuri de tuia. Acesta are forma unui glob ,dar nu la fel de compacta ca forma unei tuia Golden Globe. Tuia Rheingold ajunge la maturitate la inaltimea de 150 cm maxim si la diametrul de 100 cm. Are un ritm de crestere destul de lent, in jur de 20 cm in inaltime si 15-20 cm in diametru pe an. O caracteristica importanta este ca forma globulara se formeaza fara a fi nevoie de tundere. Culoarea frunzelor este verde deschis cu galben pe tot parcusul anului, iar iarna devine un galben mai inchis spre rosiatic. Frunzele au un miros deosebit atunci cand sunt strivite, comparabil cu cel de ananas.
La comenzi peste 150 lei, primesti o planta cadou la alegere!
Livrare Rapida
Sameday · FanCourier
Gratuit peste 500 lei
Procesare 1-3 zile
Transport 24h dupa predare
Deschidere la livrare
Ambalare Profesionala
Folie stretch + bule protectie
Fiecare planta etichetata
Retur 14 Zile
Conform legislatiei in vigoare
Rambursare in 10-14 zile
Plata Flexibila
Card online sau numerar la livrare
Suport Dedicat
Luni - Vineri: 9:00 - 18:00
0765.461.698
SKU:
423
Categorii: Conifere, Plante ghiveci mare, Produse noi, Plante pentru Gard Viu, Tuia, Toate produsele
Tuia Rheingold ( Thuja occidentalis Rheingold). Acesta este unul dintre cele mai cunoscute si folosite soiuri de tuia. Acesta are forma unui glob ,dar nu la fel de compacta ca forma unei tuia Golden Globe. Tuia Rheingold ajunge la maturitate la inaltimea de 150 cm maxim si la diametrul de 100 cm. Are un ritm de crestere destul de lent, in jur de 20 cm in inaltime si 15-20 cm in diametru pe an. O caracteristica importanta este ca forma globulara se formeaza fara a fi nevoie de tundere. Culoarea frunzelor este verde deschis cu galben pe tot parcusul anului, iar iarna devine un galben mai inchis spre rosiatic. Frunzele au un miros deosebit atunci cand sunt strivite, comparabil cu cel de ananas. Distanța minimă de plantare una fată de cealaltă este de 70cm.
Mod si timp pentru plantat. Tuia Rheingold nu este deloc o planta pretentioasa. Se poate planta oricand, in afara de perioadele cu zapada sau cand solul este inghetat; se poate planta atat la soare cat si la umbra. Se dezvolta fara problema in orice tip de sol: stancos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 20-25 cm adancime si 15 cm diametru si se pun plantele. Apoi se uda din abundenta, pana cand “ balteste apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori va livreaza plante fresh, in ghiveci si puse in cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seara inainte si pot rezista si 5-7 zile pana la urmatoare udare. Fiind in ghiveci, Tuia Rheingold se poate planta oricand avand o rata de prindere 100%. Asa cum ajung la dvs puteti sa le tineti si in ghiveci cu conditia sa le fie pusa apa in ghiveci macar o data la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Galben cu verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 25-30cm |
| Distanță de plantare pe rând | 0,7 m |
| Înălțime la maturitate | 1-1,5 m |
| Lățime la maturitate | 1 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci p9 de 0,7L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Primăvara |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Tuia Rheingold de 30-35cm la ghiveci de 3L” Anulează răspunsul














Recenzii
There are no reviews yet