Sub-total: 20,00 lei
„Puiet Ienupar Blue Alps la ghiveci 15-25cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Weigela Roz deschis ”Florida Variegata” de 20-30 cm
-
( 5 Recenzii )Evaluat la 4.60 din 5 pe baza a 5 evaluări de la clienți05
20,00 lei27,00 lei (-26%)
Stoc epuizat
Weigela ”Florida Variegata” de 20-30 cm la ghiveci P9. Este un arbust cu frunze cazatoare care poate creste pana la 1,5-2 metri inaltime si 1 m lațime . Frunzele sale sunt ovale sau eliptice, de culoare verde inchis, cu margini albe sau galbene variegate, ceea ce le confera un aspect decorativ si atragator. Florile sunt de culoare roz sau rosu deschis, tubulare, si apar in abundenta in vara, atraind albine si alte insecte polenizatoare.
SKU:
175
Categorii: Plante ornamentale de grădina, Toate produsele, Weigela
Weigela ”Florida Variegata” de 20-30 cm la ghiveci P9. Este un arbust cu frunze cazatoare care poate creste pana la 1,5-2 metri inaltime si 1 m lațime. Frunzele sale sunt ovale sau eliptice, de culoare verde inchis, cu margini albe sau galbene variegate, ceea ce le confera un aspect decorativ si atragator. Florile sunt de culoare roz sau rosu deschis, tubulare, si apar in abundenta in vara, atraind albine si alte insecte polenizatoare.
Mod și timp pentru plantat. Weigela Variegata nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Weigela Variegata se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung plantele la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare flori | Roz |
|---|---|
| Culoare frunze | Verde |
| Dimensiune la livrare | 20-30cm |
| Înălțime la maturitate | 1-1,5 m |
| Lățime la maturitate | 1 m |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Parfumată | Da |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Perioadă înflorire | Aprilie-August |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
5 recenzii pentru Weigela Roz deschis ”Florida Variegata” de 20-30 cm
4,6
Based on 5 reviews
| 5 star | 60 | 60% |
| 4 star | 40 | 40% |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Adaugă o recenzie Anulează răspunsul
Ce spun clientii nostri
4.6
5 recenzii
Sanda
Este un arbust deosebit. Infloreste puternic si albinele se bucura din plin de ea.
2 ani in urma
Veli neriman
Rezista iarna afara în România specificati va rog în dreptul plantei la ce temperaturi rezista iarna.
MULȚUMESC
3 ani in urma
Veli neriman
Rezista iarna afara în România specificati va rog în dreptul plantei la ce temperaturi rezista iarna.
MULȚUMESC
3 ani in urma
Bong Adina
Vreau si eu 2 bucati bucati florida variegata
3 ani in urma
Bong Adina
Cum putem afla cand o aveti in stoc? Vreau si eu 2 bucati.Multumesc!
3 ani in urma













Sanda –
Este un arbust deosebit. Infloreste puternic si albinele se bucura din plin de ea.
Veli neriman –
Rezista iarna afara în România specificati va rog în dreptul plantei la ce temperaturi rezista iarna.
MULȚUMESC
plantesiflori.ro –
Buna ziua, da rezista pana la – 30 grade.
Veli neriman –
Rezista iarna afara în România specificati va rog în dreptul plantei la ce temperaturi rezista iarna.
MULȚUMESC
Bong Adina –
Vreau si eu 2 bucati bucati florida variegata
plantesiflori.ro –
Buna ziua. Asteptam comanda dvs aici pe site, prin mesaj pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618
Bong Adina –
Cum putem afla cand o aveti in stoc? Vreau si eu 2 bucati.Multumesc!
plantesiflori.ro –
buna ziua. saptamana asta actualizam stocurile .
plantesiflori.ro –
Buna ziua, planta se afla in stoc.