Sub-total: 18,00 lei
„Tuia bicolora ”Plicata Zebrina” de 35-45cm” a fost adăugat în coș. Vezi coșul
Tuia globuara Danica de 20-30cm la ghiveci mare
-
( 1 Recenzie )Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări01
36,00 lei
În stoc
Puiet de Tuia globuara Danica( Thuja occidentalis Danica) la ghiveci P9. Acesta este unul dintre cele mai cunoscute si folosite soiuri de tuia. Acesta are forma unui glob foarte dens ce ajunge la maturitate la inaltimea de 150 cm maxim si la diametrul de 100 cm. Are un ritm de crestere destul de lent, in jur de 20 cm in inaltime si 15-20 cm in diametru pe an. O caracteristica importanta este ca forma globulara se formeaza fara a fi nevoie de tundere. Culoarea frunzelor este verde pe tot parcusul anului, iar iarna devine un verde inchis. Frunzele au un miros deosebit atunci cand sunt strivite, comparabil cu cel de ananas.
SKU:
154
Categorii: Conifere, Plante pentru Gard Viu, Tuia, Toate produsele
Puiet de Tuia globuara Danica( Thuja occidentalis Danica) la ghiveci P9. Acesta este unul dintre cele mai cunoscute si folosite soiuri de tuia. Acesta are forma unui glob foarte dens ce ajunge la maturitate la inaltimea de 150 cm maxim si la diametrul de 100 cm. Are un ritm de crestere destul de lent, in jur de 20 cm in inaltime si 15-20 cm in diametru pe an. O caracteristica importanta este ca forma globulara se formeaza fara a fi nevoie de tundere. Culoarea frunzelor este verde pe tot parcusul anului, iar iarna devine un verde inchis. Frunzele au un miros deosebit atunci cand sunt strivite, comparabil cu cel de ananas.
Mod si timp pentru plantat. Tuia globulara Danica nu este deloc o planta pretentioasa. Se poate planta oricand, in afara de perioadele cu zapada sau cand solul este inghetat; se poate planta atat la soare cat si la umbra. Se dezvolta fara problema in orice tip de sol: stancos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 20-25 cm adancime si 15 cm diametru si se pun plantele. Apoi se uda din abundenta, pana cand “ balteste apa”.
Mod de livrare: Echipa Plante si Flori va livreaza plante fresh, in ghiveci si puse in cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seara inainte si pot rezista si 5-7 zile pana la urmatoare udare. Fiind in ghiveci, Tuia Danica se poate planta oricand avand o rata de prindere 100%. Asa cum ajung la dvs puteti sa le tineti si in ghiveci cu conditia sa le fie pusa apa in ghiveci macar o data la 10 zile.
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Verde |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 20-30cm |
| Distanță de plantare pe rând | 60 cm – 100 cm |
| Înălțime la maturitate | 100-150 cm |
| Lățime la maturitate | 90-100 cm |
| Metodă de ambalare | Ghiveci C3 de 3L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Rezistență la îngheț | – 40 |
Rata medie
5.00
Evaluat la 5.00 din 5 pe baza unei singure evaluări
015 Stea
100%
4 Stea
0%
3 Stea
0%
2 Stea
0%
1 Stea
0%
Adaugă Recenzie Anulează răspunsul













de Rarinca Aneta
Bună ziua!cum să procedez pentru a da comandă de patru ghivece cu tuia globulară danica la 34 lei cu plata la domiciliu
de plantesiflori.ro
Buna ziua. Asteptam comanda dvs aici pe site, prin mesaj pe facebook sau la nr de telefon: 0745.161.618